Laboratorium Smaku: Truskawka w kuchni i na podniebieniu
Realizując zlecenie oraz oczekiwania LGD Światowid na Laboratorium Smaku w czasie imprezy Truskawisko przygotowane zostało menu degustacyjne składające się z pięciu dań, tzn. deser, sałatka, zupa, dwa dania główne oraz deser, których tematem i produktem przewodnim były: Truskawki.
Slow Food Wielkopolska, zaproponował uczestnikom Laboratorium w menu, poza truskawką, także inne wielkopolskie sezonowe produkty, tzn. szparagi i rabarbar.
W efekcie powstało menu, w którym, w każdym daniu serwowano truskawki w formie: wędzonych, grillowanych i piklowanych truskawek oraz consomme, dresingu i chutney’u truskawkowego.
Tak przygotowanym truskawkom towarzyszyły, w odpowiednich daniach: szparagi, pstrąg wędzony, boczek wieprzowy (przygotowany metodą sous vide) jak i sympatyczne chipsy z pieczywa.
Całości menu dopełniały m.in.: lody szparagowe oraz bazyliowe, granita limonkowa i jeszcze kilka smakowitych dodatków.
Wszystko to odpowiednio skomponowane smakowo i ładnie podane.
Szczególną atmosferę Laboratoriów nadawała pomoc, w obsłudze uczestników, grona młodzieży, wolontariuszy LGD Światowid, którzy z niewątpliwym wdziękiem pomagali w realizacji Laboratorium zespołowi kucharzy.
Nie można też ukryć, że głównymi aktorami Laboratorium Smaku, byli kucharze pod wodzą Dominika Narlocha (Szef kuchni Hugo Restaurant w Poznaniu), któremu towarzyszyli Marta i Mateusz. Po każdym warsztacie dostawali oklaski. Coś to chyba znaczy.
Całości wrażeń, zwyczajem Slow Food dopełniała, prowadzona w czasie laboratorium, pogadanka niecodziennych propozycjach smakowych, o wartości kształcenia własnego smaku, o tym, czym jest dobre jedzenie, jak oceniać jego wartość, naszej tradycji kulinarnej i wszystkim tym co z z tym jest związane i co tego wynika.
Laboratorium smaku - truskawka |
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz